Laserové odstraňovanie rozšírených žiliek

Výkonným laserom vieme odstrániť rozšírené cievky červenej aj modrastej farby a cievne tumorčeky (hemangiómy) na tvári, prípadne kdekoľvek na tele.

Výsledky ošetrenia sú individuálne a môžu sa líšiť od osoby k osobe

Informácie o zákroku

+ Aký je princíp ošetrenia rozšírených cievok laserovom?

Pomocou prepracovanej technológie long-pulse Nd:Yag môžeme laserovým lúčom cielene a veľmi selektívne pôsobiť na cievne štruktúry uložené v hĺbke až 5-6mm pod kožou. Energia z lasera prechádza do hlbších vrstiev kože bez toho, aby bol povrch kože poškodený. V cievach sa laserová energia viaže na krvné farbivo oxyhemoglobín a absorbovaná svetelná energia sa mení na tepelnú, ktorá cievku zataví. Zasiahnutá cievka postupne zväzivovatie a rozpadá sa.

+ Aký je priebeh laserového odstraňovania rozšírených cievok?
  • Pri ošetrení môže klient pociťovať len diskrétne pálenie pokožky
  • Bezprostredne po ošetrení je pokožka mierne začervenalá, u citlivejších osôb môže byť aj mierny opuch, prípadne sa vytvoria drobné chrastičky
  • Drobné cievky zmiznú ihneď po zákroku, väčšie a selektívne poškodené cievy sa rozpadávajú a vstrebávajú v priebehu 14 dní od zákroku
+ Je potrebné ošetrenie opakovať?

Prípadné ďalšie ošetrenie sa realizuje s odstupom jedného mesiaca.

+ Výhody laserového ošetrenia rozšírených cievok

Výhodou laserového ošetrenia rozšírených cievok na dolných končatinách je, že po ošetrení nie je potrebné nosiť elastickú bandáž. Dôležité je vyhýbať sa pôsobeniu tepla a prekrvovaniu končatín.

+ Cena zákroku
Laserové odstraňovanie rozšírených žiliek
Angiom do 2mm á 10 €