Fotona LaserLipo – laserová liposukcia


NU´CLINIC | 10. decembra 2016

Mnoho klientov, najmä žien, nedokáže schudnúť v problémovýchoblastiach, kde je ukladanie tuku geneticky dané.


Fotona LaserLipo je technika určená na úpravu kriviek tela najmä z oblastí, kde žena alebo muž nevedia schudnúť ani diétami, ani intenzívnym tréningom vo fitnes programoch.

Ideálnym kandidátom je zdravý človek, ktorý sa chce rýchlo a účinne zbaviť neželaných tukových depozít v ohraničených miestach tela.


Pre koho nie je zákrok vhodný?

Technika Fotona LaserLipo nie je určená na výrazné zníženie hmotnosti. Metódu si nemôžeme zamieňať s metódami na redukciu nadváhy u obéznych osôb.
Zákrok nie je vhodný pre: obézne osoby s nadváhou, osoby s poruchami zrážanlivosti krvi, s onkologickými ochoreniami, s dekompenzovanými internými ochoreniami,
osoby s aktívnym infekčným ochorením.

Čo môžem očakávať od Fotona LaserLipo?

Technikou Fotona LaserLipo je možné vyformovať postavu odsatím tuku. Najčastejšie problematické oblasti sú brucho, boky, vonkajšie a vnútorné stehná a u mužov prsia, paže. Pre kvalitné vyformovanie kriviek tela je najčastejšie vhodná kombinácia liposukcie brucha spolu s liposukciou bokov. Touto kombináciou sa dá dosiahnuť zoštíhlenie pásu aj o niekoľko centimetrov a zároveň vyformovanie pásu, ktorý sa často ukladaním tuku stráca. Technikou Fotona LaserLipo sa môže zmeniť konfekčná veľkosť oblečenia klienta v niektorých prípadoch až o 2-3 čísla. Očakávaný výsledok je vždy individuálny a najvhodnejšie je poradiť sa osobne s plastickým chirurgom.

Aké sú výhody ošetrenia Fotona LaserLipo oproti klasickej liposukcii?
 • Selektívne pôsobíme len na neželané tukové bunky v ošetrovanej oblasti. Súčasnou laserovou koaguláciou ciev minimalizujeme riziko zvýšeného krvácania šetrným odsatím emulzifikovaného tuku.
 • Zachovávame životaschopnosť tukových buniek v odsatom tuku a preto ich môžeme následne použiť ako výplň do iných miest na tele, napr. na vyhladenie vrások alebo na zväčšenie objemu poprsia.
 • V rámci jedného operačného zákroku môžeme ošetriť viac oblastí naraz.
 • Zákrok vykonávame v lokálnej anestézii, nie je potrebná celková anestézia ani hospitalizácia.
 • Minimálna doba rekonvalescencie, rýchle začlenenie sa do bežných aktivít ošetrením redukujeme aj celulitídu.
 • Zákrok realizuje plastický chirurg s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti liposukcií.
 • Účinnosť ošetrenia 2 v 1 – v rámci jedného zákroku zbavujeme ošetrovanú oblasť neželaného tuku a zároveň vypíname ochabnutú kožu.
Aký je priebeh ošetrenia?
 1. Vybranú a zakreslenú oblasť po dôkladnej dezinfekcii kože injekčne napustíme špeciálnym anestetickým roztokom, ktorým oblasť znecitlivieme a súčasne ním rozvoľníme tukové bunky.
 2. Následne cez malý otvor v koži zavedieme tenké laserové vlákno do podkožného tuku. Cez vlákno pôsobí na tukové bunky laserová energia, ktorá sa v podkoží mení na teplo. Vzniknuté teplo deštruuje tukové bunky a zároveň koaguluje okolité cievy, čím sa minimalizuje riziko nežiadúceho krvácania.
 3. Malé množstvo rozpusteného tuku sa postupne vstrebáva prirodzeným metabolizmom organizmu. K odsatiu väčšieho množstva tuku používame techniku vibračnej liposukcie.
 4. Stimuláciou dermálneho kolagénu laserovou energiou dochádza už v priebehu zákroku k súčasnému stiahnutiu ochabnutej kože.
 5. Dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, 1-2 hodiny. Po zákroku odchádza pacient domov v špeciálnom elastickom oblečení, ktoré nosí po dobu 2-4 týždňov.
 6. Rekonvalescencia si nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia . Pooperačná bolestivosť je podobná svalovici. Prvé hodiny, bezprostredne po zákroku odporúčame doma kľud na lôžku. Po niekoľkých hodinách je možná už ľahká chôdza. Po 24 hodinách je možné vykonávať bežné denné aktivity. Cvičeniu a nadmernej fyzickej záťaži je potrebné sa vyvarovať po dobu 1 mesiaca.