Mezoterapia – elixír večnej mladosti


JANA CHUDÍKOVÁ | 1. októbra 2016

Po lete je naša koža vysušená, akoby jej chýbala vlaha. Používanie kvalitnej kozmetiky počas celého roka je určite veľmi dôležité, vedeli ste však, že takto hydratujeme len povrchové vrstvy pokožky?


Omnoho dôležitejšie je dodať výživu do hlbších štruktúr kože. Ako to však docieliť? Dnes už existujú ošetrenia, pri ktorých to je možné.

Patrí medzi ne najmä mezoterapia a mezolift.


Koža ako špongia

Predstavte si svoju kožu, milé dámy, ako špongiu. Táto špongia je v mladosti dostatočne presiaknutá vodou a preto pleť žiari, je napnutá a lesklá. V priebehu života sa z nej vlaha odparuje a špongia sa postupne scvrkáva. Pleť tým stráca svoj lesk a na povrchu sa zvýrazňujú drobné vrásky a rozšírené póry. V lete slnečné žiarenie, v zime vietor, mráz a sucho v prekúrených miestnostiach proces vysýchania iba urýchľujú.
Ak sa aj pokúšate tieto nežiadúce stopy vysýchajúcej pleti zahladiť zaručene kvalitnými krémami, žiaľ, nepotešíme vás, nestačí to. A to ani pri použití drahých krémov s obsahom kyseliny hyalurónovej. Látky obsiahnuté v krémoch regenerujú a zvláčňujú len vonkajšiu,viditeľnú časť kože. Samotná kyselina hyalurónová pre veľkosť svojich molekúl nie je schopná preniknúť hlbšie cez bunky povrchovej pokožky, teda priamo do našej špongie a tak ostáva na povrchu, kde vypĺňa drobné vrásky a iné nerovnosti vo forme „retiazok“.
Stratenú sviežosť a „šťavu“ pomôžu pleti prinavrátiť práve mezoterapia a mezolift. Pri oboch ošetreniach sa injekčne aplikuje do strednej vrstvy kože- dermy buď čistá kyselina hyalurónová, alebo obohatená o vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny a antioxydanty. V koži kyselina hyalurónová intenzívne viaže vodu a zväčšuje svoj objem, pridané vitamíny a ostatné látky stimulujú metabolizmus dermálnych buniek a chránia ich pred poškodením voľnými radikálmi. Do základnej špongie našej kože sa tak dostane všetko potrebné, aby bola koža na tvári, krku, dekolte či rukách hydratovaná a doslova žiarila akoby zvnútra.

Kvalita to istí

Výsledný efekt ošetrenia závisí od kvality používaných produktov. V NU´CLINIC sa od začiatku zameriavame na kvalitu a bezpečnosť. K mezoterapii a mezoliftu používame certifikované viaczložkové mezoterapeutické kokteily firmy Aesthetic Dermal a špičkové prípravky na báze kyseliny hyalurónovej BELOTERO od svetového lídra v tomto obore, firmy Merz. Zárukou kvality týchto produktov je ich stálosť a dokonalá biointegrácia s ľudskou kožou, bez rizika tvorby alergických reakcií a neželaných hrudiek.

Ihla nemusí byť strašiak

Pokiaľ máte strach z ihiel, nemusíte sa obávať! Mezoterapia a mezolift sa síce aplikujú do kože injekčne, tá je však vždy znecitlivená anestetickým krémom. V NU´CLINIC navyše k aplikácii mezoterapeutických roztokov, vrátane kyseliny hyalurónovej používame špeciálne automatizované aplikačné pero, s ktorým zabezpečíme rovnomerné dávkovanie materiálu v každom vpichu a minimalizujeme riziko nabúrania podkožných ciev a bolestivosť zákroku. Injekčnou aplikáciou omladzujúcich kokteilov navyše omladzujeme pleť aj mechanicky, každý vpich predstavuje drobnú mikrotraumu, ktorá sa následne vyplní novým, „mladým“ tkanivom.
Viditeľné zlepšenie kvality pokožky býva často už po prvom ošetrení, k dosiahnutiu dostatočného kumulatívneho efektu je vhodné procedúru zopakovať v 2-3 týždňových intervaloch, spolu 3 až 5-krát.

A hoci v oblasti korektívnej dermatológie platí, že nič nie je povinné, azda všetci sa chceme popýšiť sviežim vzhľadom a mladistvým výzorom. Mezoterapia a mezolift vďaka svojim viditeľným účinkom právom patria už po niekoľko rokov na prvé miesta preventívneho antiagingu. Navyše ich kombináciou s laserovými omladzujúcimi ošetreniami, ako napr.Fotona 4D liftingom, dokážeme s pleťou urobiť doslova zázraky. Na našej klinike vám navrhneme pre vás najvhodnejší spôsob ošetrenia – a nemožné sa stane realitou. Tešíme sa na vás.

Kontakt

MUDr. Jana Chudíková

NU´CLINIC
Klinika estetickej medicíny a plastickej chirurgie
Kominárska 1a, Bratislava
www.nuclinic.sk