Genetické vyšetrenie androgenetickej alopecie – AlopeciaGen test

Genetika v estetickej medicíne, genetika a krása sa spájajú

NU’CLINIC je výhradným distribútorom unikátneho genetického DNA BEAUTY test, ktorý prichádza na slovenský trh. Beauty test vám ukáže predispozície spojené s kvalitou pokožky, vlasov a zubov. Dozviete sa, aké sú vaše vyhliadky do budúcnosti v rámci zdravia, vzhľadu a starostlivosti o svoj zovňajšok.

Spoznajte predispozície, ktoré môžu ovplyvniť váš zovňajšok

Nie je tajomstvo, že genetika významne ovplyvňuje mnohé oblasti nášho života. Rovnako ani ochorenia a zmeny súvisiace so vzhľadom nie sú žiadnou výnimkou. Vďaka DNA Beauty testu môžete zistiť riziká spojené s rozvojom alopécie, akné, vrások, celulitídy, psoriázy, vitiliga, atopického ekzému i predispozície na periodontitídu a kŕčové žily. Výsledky analýzy DNA vám preto môžu pomôcť urobiť kroky, ktoré vedú k zdravšiemu životu a životnému štýlu. Na základe výsledkov analýzy získate aj odporúčania, aké preventívne kroky urobiť s cieľom vyhnúť sa potenciálnemu problému v budúcnosti.

Odber DNA BEAUTY testu

Odber vyšetrovanej vzorky na genetické testovanie je veľmi jednoduchý. Pol hodinu pred testom nesmiete jesť, piť, fajčiť ani žuť žuvačku. Vyšetrovanú vzorku získame jednoduchým sterom zo sliznice ústnej dutiny, ktorý sa následne zašle k vyhodnoteniu do partnerského genetického laboratória. Následne, do piatich týždňov získate svoje výsledky, ktoré vám, priamo z laboratória doručia e–mailom.

Image of DNA BEAUTY test box
DNA BEAUTY test

Prečo si dať urobiť DNA BEAUTY test?

Ak už máte v rodine kožné problémy alebo sa u vášho príbuzenstva vyskytuje vitiligo, atopický ekzém, psoriáza či androgénna alopécia, potom vďaka testu zistíte, do akej rizikovej skupiny spadáte. Ak sa zaujímate o rozvoj vrások alebo stareckých zmien na koži, DNA BEAUTY test vám napovie ako sa starať o pleť, čo jej dopriať a čomu sa vyhýbať.

Nakoniec získaný výsledok DNA BEAUTY testu a poznanie genetických predispozícií vás môže naviesť k lepšej starostlivosti o svoje zdravie a vzhľad. Zároveň vám pomôže lepšie pochopiť vlastné telo. Beauty test vie zákazníkom okrem informácie o ich predispozícií poskytnúť aj odporúčania o preventívnych krokoch a návod na to, ako pozitívne ovplyvniť svoje zdravie a budúcnosť.

Čo následuje po DNA BEUTY teste?

Je však dôležité upozorniť, že samotný DNA BEAUTY test nenahrádza diagnostiku ani lekárske vyšetrenie. Ide o test na genetické predispozície. Špecializovaný lekár – dermatológ, však vie následne využiť výsledky DNA BEAUTY testu k presnejšiemu určeniu príčin niektorých chorôb, a samozrejme vie aj stanoviť vhodnú terapiu a preventívne opatrenia, napríklad pri padaní vlasov, liečbe akné, vrások, celulitíde a ďalších.

collage with DNA Beauty test box
DNA Beauty test

Pre koho je test vhodný?

Test je možné vykonať v akomkoľvek veku. Je vhodný aj pre tehotné, prípadne dojčiace matky.

Chcem si objednať DNA BEUTY test

Test si môže každý záujemca zakúpiť priamo v NU’CLINIC osobne alebo prostredníctvom kontaktného formuláru.

Objednajte sa a zistite aké sú vaše predispozície spojené s kvalitou pokožky, vlasov a zubov a aké sú vaše vyhliadky do budúcnosti v rámci zdravia, vzhľadu a starostlivosti o svoj zovňajšok.Informácie o zákroku

+ Výhody vyšetrenia
  • Jednoduché a rýchle vyšetrenie z krvi pacienta na zistenie stupňa genetickej záťaže k androgénnej alopécii
  • Vhodné pre mužov aj ženy
+ Priebeh vyšetrenia

Zo žily odoberieme do špeciálnej odberovej skúmavky žilovú krv a následne transportujeme do genetického laboratória. Výsledky spracované laboratóriom sú zvyčajne do jedného mesiaca odoslané na našu kliniku. Pacienta o výsledku genetického testu vyrozumieme po predchádzajúcom dohovore mailom.

+ Cena zákroku
Genetické vyšetrenie androgenetickej alopecie – AlopeciaGen test
Genetický test na androgenetickú alopéciu- AlopeciaGen test 150 €