Fotona LaserLipo – laserová liposukcia

Vector BrowLift – absolútna novinka medzi laserovými ošetreniami. Vector BrowLift je nechirurgický lifting obočia laserom, ktorý oblasť obočia spevní a vypne.

Aké benefity prináša ošetrenie Vector BrowLift™

Pomocou lasera dokážeme omladiť hornú tretinu tváre, spevniť ochabnuté horné viečka a nadvihnúť poklesnuté obočie. Pôsobením laserovej energia sa v hlbších vrstvách kože spustí omladzujúci proces. Proces omladenia stimuluje syntézu nového kolagénu, obnoví štruktúru starého tkaniva a pleť sa vypne. Zodvihnutím obočia sa oči otvoria, stratia sa unavené črty a celkový výraz tváre omladne.

Ošetrenie odporúčame ženám, ale i mužom, najmä vo veku 35+. Ošetrenie vykonávame ambulantne, počas celého roka. Nevyžaduje si žiadnu domácu rekonvalescenciu a jeho výsledky sú maximálne prirodzené.

Prečo dochádza k poklesu obočia?

S pribúdajúcim vekom naša koža stráca hustotu a pevnú štruktúru kolagénovej siete a preto pleť postupne ochabuje a ovísa zhora nadol. Tieto zmeny sa prejavia nielen poklesom horných viečok, ale aj obočia. Nakoľko sa pokožka nedokáže dostatočne sama obnovovať, potrebuje k tomu našu podporu zvonka. Pomocou modernej laserovej technológie vieme naštartovať regeneráciu a produkciu nového kolagénu, vďaka čomu dosiahneme prirodzený liftingový efekt obočia.

Vector BrowLift – jedinečný lifting obočia bez skalpela

Laserom ošetrujeme oblasť od vonkajšej polovice obočia smerom nahor ku vlasom a aj niekoľko centimetrov do vlasatej časti hlavy. Pri poklesnutých očných viečkach môžeme súčasne ošetriť aj horné viečka a oblasť medzi obočím. Laserová energia zasiahne kolagénové väzivo, ktoré funguje ako podporná kostra kože. Kolagénové väzivo reaguje okamžitým skrátením existujúcich vlákien a súčasne syntézou úplne nového kolagénu. Koža sa tým vypne a omladí.

Už po prvom ošetrení sa eliminujú jemné vrásky a pleť na čele sa napne. Na cielené a dlhodobé spevnenie je potrebné vybudovať čo najviac nového kolagénu. Ošetrenie odporúčame opakovať v mesačných intervaloch, celkovo štyrikrát. Liftingový efekt pretrváva 12 až 18 mesiacov.

Pre koho je vhodné ošetrenie Vector BrowLift

Nechirurgickým zdvihnutím obočia laserom zlepšujeme kvalitu pokožky a podpornej kolagénovej siete, čím vraciame pokožku do stavu spred niekoľkých rokov, keď bola mladšia. To však neznamená, že toto ošetrenie je vhodné len pre zrelšie dámy, práve naopak. Vector BrowLift nie je vekovo vymedzený. Vhodný je pre každého, kto túži po prirodzenom procese omladzovania, bez použitia skalpela alebo ihiel. Ošetrenie je vhodné pre mladé ženy, ktoré si všimli prvé známky starnutia v oblasti obočia a viečok a chcú tento proces zastaviť. U starších žien dosiahnutím spevňujúceho efektu vieme spomaliť ďalší pokles obočia a horných viečok. Ošetrením Vector BrowLift dokážeme tiež vytvoriť módny trend „foxy eyes“, bez rizika modrín a jaziev.

Kedy nie je vhodné aplikovať ošetrenie Vector BrowLift

 • Pri akútnych zápalových alebo onkologických ochoreniach
 • Pri aktívnom herpese
 • Pri plánovanom pobyte na slnku
 • V tehotenstve

Prečo absolvovať ošetrenie Vector BrowLift v NU’CLINIC

 • Lifting obočia laserom Vector BrowLift sme priniesli na Slovensko ako prví
 • V NU’CLINIC disponujeme originálnou laserovou technológiou vytvorenou pre aplikovanie tohto zákroku
 • Samotná aplikácia ošetrenia je v rukách odborne vyškoleného personálu, ktorý má najdlhšie a najväčšie skúsenosti s laserovými liftingovými procedúrami tváre na Slovensku

NU´CLINIC Fotona LaserLipo

Výsledky ošetrenia sú individuálne a môžu sa líšiť od osoby k osobe

Informácie o zákroku

+ Čo je Fotona LaserLipo

Fotona LaserLipo je plasticko-chirurgická operácia, ktorá patrí do spektra estetických zákrokov na formovanie tela, tzv. bodycontouringu. Odsatím podkožnej vrstvy tuku dosiahneme vyformovanie postavy, vyhladenie a stiahnutie pokožky. Fotona LaserLipo predstavuje najmodernejšiu, najšetrnejšiu a najkompaktnejšiu metódu odstraňovania nadbytočného tuku. Prečo 3x NAJ…? NAJmodernešia: ako prvé pracovisko na Slovensku používame modernú Fotona Nd:Yag technológiu s patentovaným VSP pulzom. Prednosťou tejto patentovanej technológie je hlboký prienik lasera do podkožia so schopnosťou rovnomerného prehriatia hlboko uloženého tukového tkaniva. NAJšetrnejšia: Nd:Yag VSP technológiou dosahujeme kontrolované tepelné prehriatie tukových buniek, bez neželaného poškodenia okolitého tkaniva a kože. Samotný zákrok a pozákrokové hojenie sú preto pacientom dobre tolerované a zvyčajne bez komplikácií. NAJkompaktnejšia: okrem priamej deštrukcie tukových buniek laserom pôsobíme súčasne laserovou energiou aj na kolagénové väzivo v koži. Výsledkom je tepelná remodelácia kolagénu so zlepšením kvality, pevnosti a pružnosti kože (tzv. skin tightening). Týmto efektom zabezpečíme nielen deštrukciu tukových buniek, ale súčasne aj stiahnutie kože v ošetrenej oblasti s jasným kontúrovaním kriviek tela, čím zabránime vzniku nepekných previsov kože po odsatí tuku. Pri väčších plochách kombinujeme laserovú lipolýzu s technikou vibračnej liposukcie, ktorou tuk nielen odsávame, ale aj jemne vyhladzujeme a vyrovnávame prechodové plochy medzi ošetrovanou oblasťou a jej okolím. Cieľom spojenia týchto postupov je dosiahnutie dokonalého efektu v ošetrovanej oblasti – hladká a vypnutá koža bez tukových vankúšov.

+ Ktoré oblasti ošetrujeme metódou Fotona LaserLipo?

Metódou Fotona LaserLipo ošetrujeme rôzne lokality na tele:

 • prevísajúce brucho a podbruško
 • „tukové faldíky“ na bočných stranách chrbáta
 • stehná – vnútorné a vonkajšie plochy (tzv. jazdecké nohavice)
 • ovisnutú kožu na vnútorných plochách ramien
 • „tukové faldíky“ pod zadkom
 • ovisnutú kožu na vnútorných plochách kolien
 • dvojitú bradu a kontúru sánky
+ Pre koho je zákrok vhodný

Mnoho klientov, najmä žien, nedokáže schudnúť v problémových oblastiach, kde je ukladanie tuku často geneticky dané. Fotona LaserLipo je technika určená na úpravu kriviek tela najmä z oblastí, kde žena alebo muž nevedia schudnúť ani diétami, ani intenzívnym tréningom vo fitnes programoch. Ideálnym kandidátom je zdravý človek, ktorý sa chce rýchlo a účinne zbaviť neželaných tukových depozít v ohraničených miestach tela.

+ Pre koho nie je zákrok vhodný

Technika Fotona LaserLipo nie je určená na výrazné zníženie hmotnosti. Metódu si nemôžeme zamieňať s metódami na redukciu nadváhy u obéznych osôb. Zákrok nie je vhodný pre:

 • Obézne osoby s nadváhou
 • Osoby s poruchami zrážanlivosti krvi, s onkologickými ochoreniami, s dekompenzovanými internými ochoreniami
 • Osoby s aktívnym infekčným ochorením
+ Čo môžem očakávať od Fotona LaserLipo?
 • Technikou Fotona LaserLipo je možné vyformovať postavu odsatím tuku
 • Najčastejšie problematické oblasti sú brucho, boky, vonkajšie a vnútorné stehná a u mužov prsia, paže
 • Pre kvalitné vyformovanie kriviek tela je najčastejšie vhodná kombinácia liposukcie brucha spolu s liposukciou bokov. Touto kombináciou sa dá dosiahnuť zoštíhlenie pásu aj o niekoľko centimetrov a zároveň vyformovanie pásu, ktorý sa často ukladaním tuku stráca
 • Technikou Fotona LaserLipo sa môže zmeniť konfekčná veľkosť oblečenia klienta v niektorých prípadoch až o 2-3 čísla
 • Očakávaný výsledok je vždy individuálny a najvhodnejšie je poradiť sa osobne s plastickým chirurgom
+ Obrázky PRED a PO

+ Porovnanie Fotona LaserLipo s predchádzajúcimi generáciami laserovej liposukcie

Fotona LaserLipo je nová generácia laserovej liposukcie s využitím inej vlnovej dĺžky a  tzv. Nd:YAG lasera, ktorý má v porovnaní so staršími typmi diodových laserov SmartLipo a SlimLipo lepší účinok na kožu a remodeláciu kolagénu a tzv. tightening efekt  (vypínajúci efekt) na kožu.   Kombinácia  Fotona LaserLipo s vibračnou liposukciou PAL (oba sú americké patenty) zabezpečuje takmer hladké odsatie exponovaných miest, čím dané plochy zostávajú takmer úplne rovné, bez nerovností, čiastočne odstraňuje celulitídu. Pôsobenie Nd:YAG lasera zabezpečuje výraznú remodeláciu kolagénu v koži, ktorý starnutím kože mení svoju štruktúru. Pôsobením tepla Nd:YAG lasera na kolagén kože, sa kolagén dostáva do takmer tej istej štruktúry ako má koža mladého človeka. Zároveň sa zabezpečuje aj tvorba nového kolagénu. Kombináciou týchto dvoch techník sa dá dosiahnuť pomerne výrazný efekt na modeláciu postavy. Bežné liposukcie bez použitia tzv. vibračnej technológie PAL môžu byť výrazne nepresné a je vysoká pravdepodobnosť, že výsledok bude spojený s nerovnosťami v odsávanej oblasti. Dnes takmer každé kvalitné pracovisko, ktoré vykonáva liposukciu, využíva aj technológiu PAL. PAL  znamená Power Assisted Liposuction. Tým, že je v zariadení nastavená špeciálna frekvencia vibrácie, je možné odsávané miesta odsať prakticky s minimálnou traumatizáciou, bez väčších modrín a hlavne bez výraznejších nerovností.

+ Aké sú výhody ošetrenia Fotona LaserLipo oproti klasickej liposukcii
 • Selektívne pôsobíme len na neželané tukové bunky v ošetrovanej oblasti
 • Súčasnou laserovou koaguláciou ciev minimalizujeme riziko zvýšeného krvácania
 • Šetrným odsatím emulzifikovaného tuku zachovávame životaschopnosť tukových buniek v odsatom tuku a preto ich môžeme následne použiť ako výplň do iných miest na tele, napr. na vyhladenie vrások alebo na zväčšenie objemu poprsia
 • V rámci jedného operačného zákroku môžeme ošetriť viac oblastí naraz
 • Zákrok vykonávame v lokálnej anestézii, nie je potrebná celková anestézia ani hospitalizácia
 • Minimálna doba rekonvalescencie, rýchle začlenenie sa do bežných aktivít
 • Ošetrením redukujeme aj celulitídu
 • Zákrok realizuje plastický chirurg s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti liposukcií
 • Účinnosť ošetrenia 2 v 1 – v rámci jedného zákroku zbavujeme ošetrovanú oblasť neželaného tuku a zároveň vypíname ochabnutú kožu
+ Aký je priebeh ošetrenia?

Vybranú a zakreslenú oblasť po dôkladnej dezinfekcii kože injekčne napustíme špeciálnym anestetickým roztokom, ktorým oblasť znecitlivieme a súčasne ním rozvoľníme tukové bunky. Následne cez malý otvor v koži zavedieme tenké laserové vlákno do podkožného tuku. Cez vlákno pôsobí na tukové bunky laserová energia, ktorá sa v podkoží mení na teplo. Vzniknuté teplo deštruuje tukové bunky a zároveň koaguluje okolité cievy, čím sa minimalizuje riziko nežiaduceho krvácania. Malé množstvo rozpusteného tuku sa postupne vstrebáva prirodzeným metabolizmom organizmu. K odsatiu väčšieho množstva tuku používame následne techniku vibračnej liposukcie. Stimuláciou dermálneho kolagénu laserovou energiou dochádza už v priebehu zákroku k súčasnému stiahnutiu ochabnutej kože. Dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, 1-2 hodiny. Po zákroku odchádza pacient domov v špeciálnom elastickom oblečení, ktoré nosí po dobu 2-4 týždňov. Rekonvalescencia si nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia. Pooperačná bolestivosť je podobná svalovici. Prvé hodiny, bezprostredne po zákroku odporúčame doma kľud na lôžku. Po niekoľkých hodinách je možná už ľahká chôdza. Po 24 hodinách je možné vykonávať bežné denné aktivity. Cvičeniu a nadmernej fyzickej záťaži je potrebné sa vyvarovať po dobu 1 mesiaca.

+ Cena zákroku
Fotona LaserLipo – laserová liposukcia
Cena zákroku závisí od konfekčnej veľkosti klienta a od individuálneho posúdenia plastickým chirurgom
ramená 1500-1800 €
brucho 1950-3300 €
boky 1800-2000 €
zadok 1500-1800 €
vonkajšie stehná 2000-2500 €
vnútorné stehná 1500-1800 €
kolená 990 €
špeciálne elastické prádlo, 1 kus 100 €