Blefaroplastika - plastika očných viečokInformácie o zákroku

+ Kedy viem, že som vhodný kandidát na blefaroplastiku?

Nadbytok kože na viečkach vyvoláva pocit „ťažkých viečok“, ktoré pri pokročilých zmenách doslova držia prevísajúcu kožu na mihalniciach. Oči sú váhou nadbytočnej kože namáhané, zorné pole sa zužuje a videnie sa zhoršuje. Snahou o lepšie videnie si pacienti s poklesnutými viečkami často nadvihujú obočie. Tým však vytvárajú a prehlbujú horizontálne vrásky na čele. So zlým videním súvisí aj bolesť hlavy, ktorá sa odstránením nadbytočnej kože na horných viečkach a zlepšením videnia odstráni.

Poklesnuté viečka vyrieši blefaroplastika, ktorá má nielen estetické, ale aj dôležité zdravotné hľadisko – postará sa o zlepšenie videnia.

+ O chirurgickom liftingu viečok vždy rozhodne odborník

Ak ste sa v predošlých odstavcoch našli a premýšľate nad operáciou horných viečok, prípadne nad operáciou spodných viečok, je najvyšší čas poradiť sa s našimi renomovanými odborníkmi z plastickej chirurgie. Na vstupnej konzultácii spoločne zhodnotíme váš stav a navrhneme vám konkrétne možné riešenia.

Plastický chirurg sa vždy rozhoduje o operácii viečok po zmeraní a vyhodnotení anatomických parametrov pacienta tak, aby po operácii nastal želaný stav. Odkladať operáciu viečok na neskôr nemá zmysel, lebo to stav vašich viečok iba zhorší a o pár rokov už nemusí mať taký efekt.

+ Nová „optika“ behom jedného dňa

Blefaroplastika patrí medzi zákroky takzvanej „jednodňovej chirurgie“. Pacient po príchode na našu kliniku absolvuje zákrok a v ten istý deň sa vracia späť do domácej starostlivosti. Operáciu vykonávame v lokálnej anestézii operovaného miesta. Počas zákroku odstránime nadbytok kože. Ak nález pacienta vyžaduje aj odstránenie tukových vačkov, odstránime aj tie.

Horné viečka i dolné viečka môžu byť operované každé samostatne, ale aj súčasne. Chirurgické rezy sú pri operovaní horných viečok vedené v kožných ryhách a pri dolných viečkach tesne pod riasami. Vďaka tomu jazvy po zahojení nevidieť. Operácia samostatných horných alebo operácia samostatných dolných viečok trvá približne jednu hodinu. Operácia horných a dolných viečok súčasne zaberie čas približne do dvoch hodín.

Ihneď po operácii aplikujeme na oči tlakové obväzy alebo chladiace gélové obklady, ktoré zmierňujú opuch. Po operácii môžu pretrvávať hematómy a opuchy, ktorých rozsah je individuálny. V domácom ošetrení si pacient aplikuje šetrnú antiseptickú hygienu rán podľa pokynov lekára-chirurga. Ležať musí vo zvýšenej polohe v 45–stupňovom uhle približne dva týždne. Stehy vyberáme na piaty alebo šiesty deň po operácii. Neodporúča sa zvýšená fyzická aktivita, cvičenie, dvíhanie ťažkých bremien, dlhé predklony hlavy. A to po dobu minimálne štyroch týždňov od zákroku. Je potrebné vyvarovať sa pobytu na priamom slnku, saune, dlhej práci pri počítači, prašnému prostrediu, pobytu vo veternom a mrazivom počasí a iným škodlivých vplyvom. Do práce sa môžete vrátiť po vybratí stehov, ideálne po týždni od operácie.

Blefaroplastiku je možné vykonávať celoročne, no najvhodnejšie obdobie je od jesene do jari, kedy hrozí menšie riziko výskytu opuchov. Efekt blefaroplastiky pretrvá niekoľko rokov v závislosti od individuálnej starostlivosti a genetických predispozícií.

+ Operáciou viečok starostlivosť nekončí, čo robiť po nej?

Blefaroplastikou odstraňujeme chirurgicky nadbytočnú kožu. Kvalitu kože však operáciou nezmeníme. Kožné tkanivo ďalej starne. Po chirurgickom liftiingu je potrebné kvalitu a elasticitu kože dôsledne udržiavať, aby sa predĺžil efekt samotného zákroku. Preto odporúčame kožu na viečkach a očnom okolí revitalizovať a spomaľovať jej ďalšie ochabovanie neinvazívnymi spôsobmi aj po operácii. Vhodný je zákrok SmoothEye, ošetrenie drakuloterapiou, aplikácia skinboosterov, mezoterapia, enzýmoterapia i kolagénové boostre.

+ Prečo sa objednať na blefaroplastiku do NU'CLINIC?
  • Vieme profesionálne zhodnotiť pacientov stav a vybrať ošetrenie a zákrok presne podľa jeho potrieb.
  • Naši lekári majú s operáciou horných a dolných viečok dlhoročné skúsenosti.
  • V NU’CLINIC sa na plastické operácie viečok špecializuje plastická chirurgička MUDr. Jana Kubicová-Košťálová, ktorá vykonala už stovky úspešných zákrokov a má bohatú profesionálnu prax v oblasti plastickej chirurgie.
  • Operačný zákrok vykonávame ambulantne v lokálnom znecitlivení, bez záťaže organizmu celkovou anestézou.
  • K udržaniu čo najdlhšieho liftujúceho efektu samotnej blefaroplastiky poskytujeme širokú škálu neinvazívnych revitalizujúcich ošetrení pre viečka a očné okolie.
+ Cena zákroku
Blefaroplastika - plastika očných viečok
Blefaroplastika-horné viečka 690 €
Blefaroplastika-dolné viečka 790 €
Blefaroplastika-horné+dolné viečka 1300 €
Preväz - malý 30 €
Preväz - veľký 50 €
Chirurgická konzultácia do 30min 30 €
Presnú cenu zákroku určí plastický chirurg na základe osobnej konzultácie