Laserový lifting Endolift® - spevnenie kože a podkožia

Laserový lifting Endolift® je najsilnejší a najefektívnejší lifting a zároveň redukuje tuk bez rezu a krvácania.

Endolift® je jediná patentovaná metóda, ktorá zásadným spôsobom zvnútra posilňuje kolagénovú štruktúru kože a podkožia, stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu a dokáže eliminovať aj nahromadený tuk.

Ilustračný obrázok pre službu "Endolift" - Nová metóda na redukciu ovisnutej kože a tuku

Prečo laserový lifting Endolift®

Koža je jedinečný orgán, ktorý sa dokáže pravidelne obnovovať. S pribúdajúcim vekom však táto schopnosť klesá, preto koža potrebuje našu intenzívnu podporu, a to najmä u žien po štyridsiatke. Presne toto dokáže Endolift®. Ošetrenie predstavuje najnovšiu a najefektívnejšiu alternatívu k tradičným chirurgickým zákrokom ako je facelift alebo liposukcia, ale bez použitia skalpela, bez jaziev, bez bolesti a bez dlhej rekonvalescencie. Endolift® cieli na redukciu ovisnutej kože a nahromadeného tuku. Jedinečnosť ošetrenia spočíva v jeho pôsobení na hlboké aj povrchové vrstvy kože priamo z jej vnútra. Endolift® je ambulantná procedúra, ktorú môže vykonávať iba certifikovaný lekár.

Výhody laserového liftingu Endolift®

 • Minimálne invazívne a bezpečné
 • Prirodzené a dlhodobé výsledky
 • Ambulantné ošetrenie
 • Bez komplikácií, ktoré bývajú spojené s chirurgickými zákrokmi
 • Bez jaziev, bez krvácania
 • Minimálny čas na zotavenie po zákroku
 • Možnosť kombinovania s inými estetickými zákrokmi
 • Dostupné ceny (cena je nižšia ako pri chirurgickom facelifte)

Priebeh ošetrenia Endolift®:

Pred zákrokom použijeme na zmiernenie citlivosti lokálnu anestézu. Následne cez znecitlivenú pokožku zavedieme do podkožia bezbolestne malým vpichom špeciálne nano-optické laserové vlákno, ktoré je tenké ako vlas. Pomalými vejárovitými pohybmi v smere požadovaného liftingu posúvame vlákno v podkoží. Na konci vlákna je emitovaný laserový lúč, ktorý zvnútra rovnomerne prehrieva kožu a podkožie a stimuluje hlboké i povrchové vrstvy kože. takto sa laserová energia v dostatočnej intenzite dostáva čo najbližšie ku ošetrovaným tkanivám. Pri dosiahnutí požadovanej teploty sa roztiahnuté kolagénové a elastické vlákna stiahnu do svojej pôvodnej formy. Zároveň sa spustí stimulácia tvorby nového kolagénu. Týmto spôsobom dosiahneme, že sa nakoniec v koži vytvorí pevnejšia konštrukcia z kolagénových vlákien a elastínu, ktorá zabezpečí lepšiu oporu celej koži.

Celý proces môžeme prirovnať k zmenšeniu vlneného svetra praním pri vysokej teplote. Všetky popísané zmeny však neprebehnú zo dňa na deň, ale dostavia sa postupne v priebehu niekoľkých týždňov. Výsledkom je, že je koža hutnejšia, pevnejšia s viditeľným prirodzeným liftingovým efektom.

Súčasne sa počas ošetrenia pôsobením lasera zachytáva tepelná energia aj v tukovom tkanive a vyvolá rozpad tukových buniek. Vďaka systému selektívneho prehrievania tukového tkaniva nedochádza v priebehu ošetrenia k poškodeniu okolitých svalov a orgánov. Rozpadnutý tuk sa postupne odplaví lymfatickým systémom a mikroskopickými vstupnými otvormi.

Čo môžete očakávať od laserového liftingu Endolift®

Priamym tepelným pôsobením energie na tkanivá sa roztiahnuté kolagénové vlákna „scvrknú“. Zároveň sa aktivujú procesy tvorby nového kolagénu a elastínu. Proces neokolagenézy však neprebehne zo dňa na deň, ani za týždeň. Neokolagenéza je postupný proces. Na výsledok je potrebné si počkať, no stojí to zato. Na konci je koža pevnejšia a pružnejšia, jej hrúbka sa zväčší približne o 30-50 percent oproti pôvodnému stavu. Vďaka spevneniu a zhutneniu celej štruktúry kože, dosiahneme výsledný liftingový efekt. Viditeľné vypnutie kože je vidieť najskôr za tri až šesť mesiacov po procedúre a vydrží približne 2-5 rokov.

Ak požadujeme aj redukciu podkožného tuku, môžeme naraz v jednom ošetrení kombinovať nastavenie liftingového účinku aj s nastavením pre lipolýzu.

Dĺžka celej procedúry závisí od toho, koľko oblastí naraz v jednom zákroku ošetrujeme. Trvá približne od 1 – 2,5 hodiny.

Výsledkom ošetrenia je

 • Radikálne spevnenie a zhutnenie kože a podkožia
 • Remodelácia hlbokých i povrchových vrstiev kože a podkožia
 • Stiahnutie ochabnutej kože
 • Aktivácia tvorby nového kolagénu
 • Redukovanie nadbytočného podkožného tuku

Oblasti ošetrenia Endolift®

Ošetrením Endolift® korigujeme ochabnutú kožu a redukujeme nahromadený tuk na tvári a na tele. Dokážeme remodelovať a spevňovať celú tvár, kontúrovať ovisnutú sánku a bradu, odstraňovať neželané „syslíky“ na tvári, spevniť líca, zdvihnúť obočie alebo spadnuté viečka, ale aj zlepšiť kvalitu pokožky v okolí úst.

Ošetrenie môžeme aplikovať aj na rôzne oblasti tela. Najčastejšie na ochabnuté brucho, ovisnuté ramená, stehná, na spevnenie zadku alebo na oblasť kolien a členkov.

Pre koho je určený laserový lifting Endolift®:

 • Pre ženy aj pre mužov
 • Pre každého vo veku 40+, kto potrebuje účinne spevniť kožu, prípadne neinvazívnym spôsobom redukovať nahromadený tuk. V indikovaných prípadoch je možné procedúru vykonať aj u mladších osôb.
 • Pre tých, ktorí ešte nie sú vhodnými kandidátmi na chirurgický facelift, ale potrebujú viditeľne spevniť a zlepšiť stav svojej pokožky
 • Pre tých, ktorí chcú predĺžiť životnosť už urobeného chirurgického faceliftu
 • Pre tých, ktorí chcú spevniť svoje krivky na tele, prípadne odbúrať malé zásoby tuku

Pokyny pred ošetrením:

 • 72 hodín pred ošetrením neužívajte prípravky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej a lieky proti zrážanlivosti krvi
 • 24 hodín pred procedúrou nepite kávu, čierny čaj a iontové nápoje
 • 3 hodiny pred procedúrou nefajčite
 • Pokiaľ trpíte na herpes, aspoň tri dni pred ošetrením užívajte preventívne virostatiká v profylaktickom dávkovaní na potlačenie vzniku herpesu
 • V prípade ošetrenia tváre sa dostavte na zákrok bez líčenia

Pokyny po ošetrení:

Priebeh hojenia po laserovom liftingu Endolift®

V ošetrovanej oblasti vzniká opuch a začervenanie. Môžu sa objaviť aj modrinky, ktoré sa vstrebú v priebehu 7-10 dní. V prípade potreby možete použiť make up na prekrytie modriniek.  Niektorí pacienti môžu pociťovať jemné brnenie, napätie či necitlivosť v ošetrovanej oblasti. Tieto príznaky však v priebehu dvadsaťštyri hodín až niekoľkých dní ustúpia. Po ošetrení je možné vykonávať bežné denné aktivity. Nie je potrebná žiadna doba na rekonvalescenciu v domácom prostredí.

Naše odporúčania

Vyhýbať sa pobytu na priamom slnku, prašnému prostrediu, iným zákrokom v ošetrovanej oblasti (napr. plánované stomatologické ošetrenie), neprimeranému tlaku na ošetrovanú oblasť, saunovaniu, ponáraniu sa do vody, nadmernej fyzickej námahe.

Opakovanie zákroku

Laserový lifting Endolift® sa aplikuje iba jedenkrát za rok. V prípade potreby, napríklad pri výrazne ochabnutej koži alebo pri telovom ošetrení, môžeme zákrok zopakovať v rovnakej oblasti najskôr po 6 mesiacoch. Výsledný efekt a jeho trvanie závisia od predchádzajúceho celkového stavu, starostlivosti o pokožku, životného štýlu a životosprávy pacienta, ako aj od veku, pohlavia a hormonálnych zmien.

Kontraindikácie pre laserový lifting Endolift®

 • Tehotenstvo a dojčenie
 • Poruchy zrážanlivosti krvi, antikoagulačná terapia
 • Onkologické ochorenia
 • Akútne infekčné ochorenia
 • Aktívne zápalové procesy na koži a v tele
 • Užívanie isotretinoínu  a fotosenzibilizujúcich liekov
 • Závažné kožné ochorenia (napr. lupus)
 • Polyvalentná alergia na anestetiká

Výsledky po ošetrení Endolift®

Laserový lifting Endolift® vie selektívne cieliť na lifting, lipolýzu, či oboje naraz. Všetko závisí od voľby protokolu a parametrov. V určitých prípadoch môžeme dosiahnuť mierne zlepšenie viditeľné hneď po ošetrení, najmä stiahnutie ovisnutej kože. Všeobecne sa však odporúča výsledky hodnotiť najskôr 2 mesiace po zákroku. Liftingový efekt sa bude naďalej zlepšovať počas nasledujúcich 3 až 6 mesiacov, v závislosti od toho, ako začne v koži postupne pribúdať nový kolagén.Informácie o zákroku

+ Cena zákroku
Laserový lifting Endolift® - spevnenie kože a podkožia
Tvár + Sánka + Podbradok od 1890 €
Podbradok od 1100 €
Sánka + Podbradok od 1390 €
Tvár (líca + horná pera) od 1300 €
Krk od 1300 €
Krk + Podbradok od 1800 €
Celá tvár (líca + sánka + horná pera + horné a dolné viečka) od 1800 €
Celá  tvár + podbradok od 2000 €
1x malá oblasť (horné viečka / dolné viečka / horná pera / spánky) od 900 €
1x veľká oblasť (líca / sánka)  od 1100 €