Oči ťa prezradia


Časopis EMMA, jún 2018 | 10. júna 2018

S poklesnutými viečkami, vráskami aj kruhmi okolo očí si poradia tri účinné zbrane.


Ak sa hovorí, že oči o človeku povedia všetko, dvojnásobne to platí o našom veku. Pretože práve pokožka okolo očí je mimoriadne jemná a najtenšia z celého tela. Musí neustále odolávať našim grimasám, slnku, vetru, ale aj vode. Kde sa ženám prvé vrásky objavia najskôr? Práve v očných partiách, kde vznikajú už po dvadsiatke a s pribúdajúcimi rokmi sa čoraz viac prehlbujú. „Postupne sa k vráskam pridávajú poklesnuté viečka, viditeľné tukové vačky aj prepadnuté kruhy pod očami. Tvár vyzerá unavene, ustarane a staršie,“ pripomína dermatologička Jana Chudíková z kliniky krásy NU’CLINIC. Našťastie, dnes si odborníci aj s týmto estetickým problémom dokážu ľahko poradiť aj bez skalpela. Možností, ako zariadiť, aby oči žene nepridali roky navyše, je viac.

Zázračný botulotoxín

Naháňa vám to slovo strach? Nemusí, pretože v rukách skúseného lekára funguje ako zázračný liek. Už od osemdesiatych rokov minulého storočia sa začal používať v očnom lekárstve aj neurológii na liečbu svalových ochorení a dodnes je v estetickej medicíne jednotkou na trhu. Práve botulotoxín dokáže zabojovať proti prvým očným vráskam. „Ošetrenie je časovo nenáročné a bezbolestné, pretože botulotoxín sa jemne vpichuje do svalu pod neželané vrásky. Okolie očí zostane na obdobie niekoľkých mesiacov hladké a mladistvé,“ vysvetľuje doktorka Jana Chudíková.

Kyselina hyalurónová

Funguje ako molekula mladosti pre oči, najmä ak sa v účinnej koncentrácii s výživnými látkami a hydratujúcou kyselinou hyalurónovou dostane do spodných vrstiev pokožky. „Ošetrenie mezoterapiou prebieha špeciálnym aplikačným perom, ktoré prenikne až do mezodermy. Kyselina hyalurónová, ktorá vynikajúco hydratuje aj najhlbšie vrstvy pokožky, je pri mezoterapii obohatená o rôzme vitamíny či antioxidanty, takže je vhodná pre všetky vekové skupiny. U mladších žien pôsobí preventívne proti predčasnej tvorbe vrások, u starších zlepšuje hydratáciu a pružnosť pokožky okolo očí, ktorej ošetrenie dodá chýbajúcu výživu,“ radí dermatologička z NU’CLINIC. Kyselina hyalurónová si však poradí aj s hlbokými kruhmi pod očami. „Používajú sa na to výplne so zosieťovanou kyselinou hyalurónovou, ktoré sa kanylou vpichujú do hlbokého podkožia v oblasti očných kruhov. Tým sa vytvorí akési podložie, ktoré doplní chýbajúci objem v tkanive a pokožka na povrchu sa tak vyrovná. A keď z tváre zmiznú výrazné kruhy pod očami, vytratí sa aj unavený výraz,“ pripomína odborníčka.

Laser SmoothEye spevní viečka

S pribúdajúcim vekom strácajú kolagénové a elastické vlákna na pružnosti, takže pokožka ochabuje. K vráskam v oblasti očí sa postupne pridávajú poklesnuté horné viečka aj tukové vačky, na ktoré dokonale zaberá moderná laserová technológia SmoothEye. „Toto neinvazívne laserové ošetrenie posilňuje ochabujúce kožné tkanivá v citlivej oblasti očí. Pri ošetrení sa na oblasť očných viečok nanáša kontrolovaná dávka laserovej energie, ktorá tepelne stimuluje tvorbu kolagénová tkaniva. Existujúci kolagén sa takto nielen regeneruje, ale začne sa vytvárať aj nový, čím sa spevňujú a nadvihnú poklesnuté horné viečka, vyhladzujú kruhy pod očami a odstraňujú očné vrásky. Ošetrenie je ideálne pre ženy v každom veku a nezaberie viac ako tridsať minút. Po zákroku je pokožka jemne začervenaná, ale tento efekt vymizne do 24 hodín,“ vysvetľuje doktorka Jana Chudíková z NU’CLINIC a odporúča, že na zabezpečenie dostatočnej tvorby kolagénu je vhodné laserové ošetrenie podstúpiť aspoň trikrát. Tak čo, ktoré riešenie si vyberiete, aby oči neprezradili váš skutočný vek?