Blefaroplastika - plastika očných viečok

Blefaroplastika - plastika očných viečok – doprajte svojim očiam krajší pohľad na svet

Chirurgickým liftingom viečok účinne odstraňujeme nadbytok kože na viečkach. Blefaroplastika - plastika očných viečok je jedným z najbežnejších a najčastejších zákrokov v oblasti plastickej chirurgie. Liftingom očí odstránime unavený a ustaraný výraz tváre, ktorý vám pridáva na veku. Blefaroplastikou vás zbavíme ochabnutých viečok, tukových vačkov pod očami a previsnutej kože v očnom okolí, ktorá vám bráni vo sviežom a mladistvom výraze. Blefaroplastika - plastika očných viečok vám doslova "otvorí oči".

Prečo mi ochabuje pokožka okolo očí?

Pokožka okolo očí je veľmi tenká a citlivá. Od detstva je vystavená nežiadúcim vplyvom počasia, slnku, mrazu, vetru, chladu. Pokožka tváre a očí je namáhaná výraznou mimikou, či nevhodnou kozmetikou. Je ovplyvnená genetikou a hormonálnymi zmenami. Prvé vrásky okolo očí sa objavujú už po 20. roku života. Vznikajú ako mimické vrásky pri úsmeve a žmúrení.

Niektoré dámy a páni majú pre pokles viečok predispozíciu. Poklesnuté viečka sa u nich objavia už krátko po tridsiatke. U niektorých možno o dekádu neskôr. Mimické vrásky sa postupne vrývajú do pokožky ako trvalé vejáriky okolo očí. V tridsiatke sa nebezpečne naštartuje aj postupné ubúdanie kolagénu a strata elasticity. Pokožka okolo očí ochabuje, vytvárajú sa vačky a prevísajúca koža na viečkach. Ochabovanie viečok negatívne urýchľuje aj pobyt na slnku, fajčenie, zlá životospráva, hormonálne zmeny, užívanie liekov, zlá hydratácia kože a nedostatočná starostlivosť o pleť už od mladosti. Oslabená pokožka v očnom okolí časom „slabne a opotrebováva sa“ čoraz viac.

Starnutiu je potrebné predchádzať včasnou anti-agingovou prevenciou. Ak začnete s včasnou prevenciou v určitom veku, omladzujúcimi procedúrami dokážete posilniť tkanivo natoľko, že vám určite budú hádať o dobrých pár rokov menej.

Aké neinvazívne ošetrenia môžete vyskúšať pred korekciou viečok chirurgicky?

Stav pokožky okolo očí a náchylnosť k vráskam závisí od stupňa jej hydratácie. Kvalitu citlivého očného okolia môžete zlepšiť ošetreniami, ktoré dodajú živiny a vlahu jemnej pokožke v oblasti očí. V NU'CLINIC ponúkame niekoľko možných omladzujúcich riešení. Účinným riešením býva drakuloterapia alebo mezoterapia, ktoré si môžu bez výnimky dovoliť aj mladšie aj staršie ročníky.

Drakuloterapia nabitá rastovými faktormi dodá impulz k obnove kožných buniek a kolagénového väziva, mezoterapia pleť nadopuje potrebnými vitamínmi a vodou. S mimickými vráskami, tzv. vejárikmi okolo očí si na čas účinne poradí obľúbený neuroblokátorom. S nevzhľadnými kruhmi pod očami zase výplne na báze kyseliny hyalurónovej. Opuchy pod dolnými viečkami riešime bioaktívnymi enzýmami. Výsledkom je svieža, žiarivá a vypnutá zóna očného okolia.

Na také estetické defekty, akými je napríklad začínajúci previs očných viečok, je potrebné intenzívnejšie ošetrenie. Ochabnutú kožu na viečkach, či začínajúce tukové vačky je potrebné riešiť radikálne. Aplikujeme laserové ošetrenie SmoothEye, ktorým regenerujeme existujúce kolagénové väzivo a posilníme produkciu nového kolagénu, čím sa spevní očné okolie a dostaví sa aj liftingový efekt.

Ak sú však zmeny na viečkach naozaj rozsiahle, váš pohľad je unavený, výraz tváre ustaraný, prevísajúca koža začína prekrývať zorné pole a bráni ostrému videniu, jediným riešením k viditeľnej zmene je odstránenie ovisnutých viečok chirurgickým liftingom – blefaroplastikou.

NU'CLINIC-Blefaroplastika-Plastika očných viečok
Výsledky zákroku sú individuálne a môžu sa líšiť od osoby k osobe

Blefaroplastika- plastika očných viečok je najúčinnejšie riešenie pre poklesnuté viečka a tukové vačky

Ustaraný výraz, výrazné kruhy pod očami, prevísajúca koža, tukové vačky pod očami, opuchy, viditeľne ochabnuté a previsnuté viečka. Práve tieto „detaily“ sú zodpovedné za váš unavený a smutný vzhľad, aj keď sa cítite vitálne a sviežo. Výraz „smutného klauna“ vám žiaľ pridáva nejaký ten rôčik na veku, či sa vám to páči alebo nie.

Snažíte sa tento neželaný stav zvrátiť, respektíve spomaliť? Vyskúšali ste výplne, mezoterapie, prístrojové ošetrenia, ale ochabnutých viečok a tukových vačkov ste sa stále nezbavili? Ak vás nebaví sledovať ako sa na vašom vzhľade podpisuje vek, mali by ste popremýšľať o možnosti, ktorá všetky neželané "detaily" odstráni. Je čas pre zásadné chirurgické riešenie, ktoré definitívne odstráni pribúdajúce vrásky a nadbytok kože na viečkach.

Fotografie klientky Pred a Po zákroku Blefaroplastika

NU'CLINIC-Blefaroplastika-plastika očných viečok-klientka spredu-fotografie PRED a PO zákroku
NU'CLINIC-Blefaroplastika-plastika očných viečok-poloprofil klientky sprava-fotografie PRED a PO zákroku
NU'CLINIC-Blefaroplastika-plastika očných viečok-poloprofil klientky zľava-fotografie PRED a PO zákroku

O blefaroplastike - chirurgickom liftingu viečok rozhodne odborník

Blefaroplastika je účinným riešením, ktorým vám doslova „otvoríme oči“. Objednajte sa na konzultáciu s odborníkom ku nám do NU'CLINIC. Radi Vám s riešením problému prevísajúcej kože viečok pomôžeme.Informácie o zákroku

+ Kedy viem, že som vhodný kandidát na blefaroplastiku?

Nadbytok kože na viečkach vyvoláva pocit „ťažkých viečok“, ktoré pri pokročilých zmenách doslova držia prevísajúcu kožu na mihalniciach. Oči sú váhou nadbytočnej kože namáhané, zorné pole sa zužuje a videnie sa zhoršuje. Snahou o lepšie videnie si pacienti s poklesnutými viečkami často nadvihujú obočie. Tým však vytvárajú a prehlbujú horizontálne vrásky na čele. So zlým videním súvisí aj bolesť hlavy, ktorá sa odstránením nadbytočnej kože na horných viečkach a zlepšením videnia odstráni.

Poklesnuté viečka vyrieši blefaroplastika, ktorá má nielen estetické, ale aj dôležité zdravotné hľadisko – postará sa o zlepšenie videnia.

+ O chirurgickom liftingu viečok vždy rozhodne odborník

Ak ste sa v predošlých odstavcoch našli a premýšľate nad operáciou horných viečok, prípadne nad operáciou spodných viečok, je najvyšší čas poradiť sa s našimi renomovanými odborníkmi z plastickej chirurgie. Na vstupnej konzultácii spoločne zhodnotíme váš stav a navrhneme vám konkrétne možné riešenia.

Plastický chirurg sa vždy rozhoduje o operácii viečok po zmeraní a vyhodnotení anatomických parametrov pacienta tak, aby po operácii nastal želaný stav. Odkladať operáciu viečok na neskôr nemá zmysel, lebo to stav vašich viečok iba zhorší a o pár rokov už nemusí mať taký efekt.

+ Nová „optika“ behom jedného dňa

Blefaroplastika patrí medzi zákroky takzvanej „jednodňovej chirurgie“. Pacient po príchode na našu kliniku absolvuje zákrok a v ten istý deň sa vracia späť do domácej starostlivosti. Operáciu vykonávame v lokálnej anestézii operovaného miesta. Počas zákroku odstránime nadbytok kože. Ak nález pacienta vyžaduje aj odstránenie tukových vačkov, odstránime aj tie.

Horné viečka i dolné viečka môžu byť operované každé samostatne, ale aj súčasne. Chirurgické rezy sú pri operovaní horných viečok vedené v kožných ryhách a pri dolných viečkach tesne pod riasami. Vďaka tomu jazvy po zahojení nevidieť. Operácia samostatných horných alebo operácia samostatných dolných viečok trvá približne jednu hodinu. Operácia horných a dolných viečok súčasne zaberie čas približne do dvoch hodín.

Ihneď po operácii aplikujeme na oči tlakové obväzy alebo chladiace gélové obklady, ktoré zmierňujú opuch. Po operácii môžu pretrvávať hematómy a opuchy, ktorých rozsah je individuálny. V domácom ošetrení si pacient aplikuje šetrnú antiseptickú hygienu rán podľa pokynov lekára-chirurga. Ležať musí vo zvýšenej polohe v 45–stupňovom uhle približne dva týždne. Stehy vyberáme na piaty alebo šiesty deň po operácii. Neodporúča sa zvýšená fyzická aktivita, cvičenie, dvíhanie ťažkých bremien, dlhé predklony hlavy. A to po dobu minimálne štyroch týždňov od zákroku. Je potrebné vyvarovať sa pobytu na priamom slnku, saune, dlhej práci pri počítači, prašnému prostrediu, pobytu vo veternom a mrazivom počasí a iným škodlivých vplyvom. Do práce sa môžete vrátiť po vybratí stehov, ideálne po týždni od operácie.

Blefaroplastiku je možné vykonávať celoročne, no najvhodnejšie obdobie je od jesene do jari, kedy hrozí menšie riziko výskytu opuchov. Efekt blefaroplastiky pretrvá niekoľko rokov v závislosti od individuálnej starostlivosti a genetických predispozícií.

+ Operáciou viečok starostlivosť nekončí, čo robiť po nej?

Blefaroplastikou odstraňujeme chirurgicky nadbytočnú kožu. Kvalitu kože však operáciou nezmeníme. Kožné tkanivo ďalej starne. Po chirurgickom liftiingu je potrebné kvalitu a elasticitu kože dôsledne udržiavať, aby sa predĺžil efekt samotného zákroku. Preto odporúčame kožu na viečkach a očnom okolí revitalizovať a spomaľovať jej ďalšie ochabovanie neinvazívnymi spôsobmi aj po operácii. Vhodný je zákrok SmoothEye, ošetrenie drakuloterapiou, aplikácia skinboosterov, mezoterapia, enzýmoterapia i kolagénové boostre.

+ Prečo sa objednať na blefaroplastiku do NU'CLINIC?
  • Vieme profesionálne zhodnotiť pacientov stav a vybrať ošetrenie a zákrok presne podľa jeho potrieb.
  • Naši lekári majú s operáciou horných a dolných viečok dlhoročné skúsenosti.
  • V NU’CLINIC sa na plastické operácie viečok špecializuje plastická chirurgička MUDr. Jana Kubicová-Košťálová, ktorá vykonala už stovky úspešných zákrokov a má bohatú profesionálnu prax v oblasti plastickej chirurgie.
  • Operačný zákrok vykonávame ambulantne v lokálnom znecitlivení, bez záťaže organizmu celkovou anestézou.
  • K udržaniu čo najdlhšieho liftujúceho efektu samotnej blefaroplastiky poskytujeme širokú škálu neinvazívnych revitalizujúcich ošetrení pre viečka a očné okolie.
+ Cena zákroku
Blefaroplastika - plastika očných viečok
Blefaroplastika - horné viečka 690 €
Blefaroplastika - dolné viečka 790 €
Blefaroplastika - horné + dolné viečka 1300 €
Preväz 30 €
Chirurgická konzultácia do 30min 30 €
Presnú cenu zákroku určí plastický chirurg na základe osobnej konzultácie