Strie

Strie sú jazvy v kóriu kože, ktoré vznikajú pri rýchlejšom zväčšovaní objemu tela. Pri rýchlom zväčšovaní objemu sa vrchná časť kože nedokáže tak rýchlo napínať a praská. Strie dosahujú rôznu veľkosť. Nachádzajú sa najčastejšie na bruchu, prsiach, ramenách, stehnách, bokoch, zadku a niekedy aj na lýtkach. Čerstvé strie sú červenej až modrofialovej farby, po čase však vyblednú a nadobúdajú striebrosivú farbu. Možností riešenia je niekoľko, pri výbere vhodnej metódy sa riadime vekom a vzhľadom strií. Pred ošetrením je potrebná konzultácia s kožným lekárom.Informácie o zákroku

+ Aké sú príčiny vzniku strií?
  • Rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti
  • Rýchla zmena telesnej výšky
  • Gravidita
  • Užívanie steroidných hormónov, anabolík
  • Nevhodné spôsoby cvičenia (extrémne posilňovanie)
+ Akými metódami odstraňujeme strie?

V počiatočných štádiách na fialové strie aplikujeme biostimulačný laser, ktorý urýchľuje regeneráciu kožného tkaniva a vyblednutie strií.
Účinnou metódou je aplikácia chemického peelingu kyselinou trichlóroctovou samostatne alebo v kombinácii s regeneračnou injekčnou mezoterapiou priamo do strií.
Najintenzívnejším ošetrením je korekcia frakcionovaným erbiovým laserom, ktorým spálime povrch kože a navodíme tak novotvorbu zdravého kolagénu.

+ Cena zákroku
Strie
RRS Mezoterapia strie - 1 amp 120 €
ošetrenie Er:Yag laserom - plocha do 10 x 10 cm 120 €