Transplantácia autológnych kmeňových buniek - Regenera activa Hair Growth

 • Špeciálne navrhnutý systém k obnove vlasových folikulov a rastu vlasov, pri ktorom transplantujeme do vlasovej pokožky autológne (telu vlastné) kmeňové bunky
 • Pacient je sám sebe darcom aj príjemcom transplantovaných kmeňových buniek
 • Ošetrenie je certifikované medzinárodnou európskou a americkou značkou CE a FDA
 • Jednorázové ošetrenie, bez potreby dlhej rekonvalescencie
 • Postupná regenerácia vlasových buniek s viditeľným výsledkom v priebehu 6 mesiacov od ošetrenia


Informácie o zákroku

+ Priebeh ošetrenia

Z vlasovej oblasti záhlavia po lokálnom znecitlivení si odoberieme malý kúsok tkaniva (cca 3mm). Odobraný štep následne vložíme do patentovaného prístroja Regenera activa s pridaním fyziologického roztoku. V prístroji sa z tkanivového excidátu spracuje bunková suspenzia, bohatá na autológne kmeňové bunky a rastové faktory. Suspenziu následne aplikujeme malými vpichmi tenkými ihličkami do problematických oblastí vlasovej pokožky.

Miesto odberu sa v priebehu 14 dní vyhojí pod drobnou chrastičkou. Pacient môže okamžite po ošetrení vykonávať bežné denné aktivity.

+ Indikácie ošetrenia
 • Liečba ľahkých a stredne ťažkých foriem androgenetickej alopécie u mužov aj žien
 • Stimulačná terapia pred transplantáciou vlasov
 • Udržiavacia podporná liečba po vlasovej transplantácii
+ Kontraindikácie ošetrenia
 • Aktívne formy autoimunitných ochorení
 • Onkologické ochorenia
 • Zápalové ochorenia vlasatej časti hlavy
 • Akútne infekčné a zápalové ochorenia organizmu
 • Poruchy zrážanlivosti krvi
 • Ťažký stupeň androgenetickej alopécie
+ Výsledky ošetrenia

Vedecky aj klinicky je dokázané, že injikované tkanivové kmeňové bunky pod vplyvom rôznych signálov v koži sú schopné sebaobnovy a diferenciácie sa na nové vlasové bunky. Regenerácia vlasových buniek prebieha postupne s viditeľným výsledkom do šiestich mesiacov.
Samotné ošetrenie je jednorázové, s možnosťou opakovania po 2 rokoch.

+ Aká je príprava pred zákrokom

Ošetrenie si nevyžaduje žiadnu špeciálnu predprípravu. Pokiaľ pacient užíva lieky na riedenie krvi, je potrebné vysadiť ich niekoľko dní pred zákrokom. Pokožka vlasatej časti hlavy musí byť bez zápalu a lupín a má byť čerstvo umytá. Vhodný je krátky strih vlasov (nie je nutnou podmienkou).

K dosiahnutiu maximálneho terapeutického efektu odporúčame kombinovať ošetrenie pred samotným zákrokom s aplikáciou tuliového lasera alebo injekčnou aplikáciou výživného koktejlu (mezoterapia s vitamínmi, aminokyselinami, antioxydantmi) do plánovanej ošetrovanej oblasti.

+ Aká je pozákroková starostlivosť

Bezprostredne po zákroku sa v daný deň vlasy neumývajú. Pacient sa vyhýba nasledujúce 2 týždne mechanickému dráždeniu vlasovej pokožky, pobytu v saune, v prašnom prostredí a priamemu slnku.

+ Kombinácie ošetrenia

Androgénna alopécia je spôsobená zvýšenou citlivosťou vlasových buniek na pohlavné hormóny – androgény, ktoré voľne cirkulujú v krvi. Testosterón a jeho metabolity spúšťajú vo vlasových bunkách zmeny, ktoré vedú k poruchám metabolizmu a delenia buniek. Výsledkom je postupné stenčovanie a slabnutie vlasov. Rastový cyklus sa skracuje, vlasy tak rýchlejšie vypadávajú, ale nové rastú pomalšie. Vlasové folikuly sa postupne miniaturizujú až zaniknú. V okolí vlasových folikulov tuhne väzivové púzdro a zhoršuje sa difúzia živín.

Cieľom kombinovaných ošetrení je obnoviť delenie nových vlasových buniek, regenerovať ich, zvýšiť koncentráciu a prívod živín pre vlasové bunky. Synergická liečba kombinovaných ošetrení niekoľko násobne posilní ich terapeutický efekt na vlasy.

Ošetrenie Regenera activa Hair Growth kombinujeme s injekčnou vlasovou mezoterapiou a ako jediní na Slovensku s tuliovým laserom alebo injekčnou Vital Hair Therapy.

+ Cena zákroku
Transplantácia autológnych kmeňových buniek - Regenera activa Hair Growth
Regenera activa Hair Growth - 1 ošetrenie 1500 €
Regenera activa Hair Growth + 5x Tuliový laser 1600 €
Regenera activa Hair Growth + 6x Mezoterapia 1800 €
Regenera activa Hair Growth + 18x Vital Hair terapia 1734 €