Trichologické vyšetrenie vlasov - TrichoLab®

TrichoLab® – trichologické vyšetrenie, ktoré pomôže odhaliť príčinu vypadávania vlasov

Trichologické vyšetrenie vlasov TrichoLab® je najmodernejšia metóda digitálnej trichoskopie. TrichoLab® presne diagnostikuje stav vašich vlasov a vlasovej pokožky. Na základe reálne nameraných parametrov vašich vlasov pomocou mikroskopickej kamery s 1000-násobným zväčšením určíme druh vypadávania vlasov.

Výnimočnosť vyšetrenia TrichoLab® potvrdzuje aj fakt, že všetky diagnostické výsledky sú konzultované a vyhodnocované v spolupráci s medzinárodným tímom trichológov – TrichoLab® Expert team. Vďaka naším dlhoročným skúsenostiam v trichológii a spolupráci s medzinárodnymi expertami je každý pacient presne oboznámený s reálnym stavom jeho vlasov a vlasovej pokožky. Dokážeme nastaviť účinnú liečbu podľa individuálnych potrieb každého pacienta.

NU’CLINIC začala ponúkať jedinečné trichologické vyšetrenie vlasov TrichoLab® ako prvá klinika na Slovensku a v Českej republike. Diagnostike ochorení vlasov a vlasovej pokožky sa intenzívne venujeme od roku 2003. Kontinuálne rozširujeme portfólio využívaných diagnostických a terapeutických technológií. S problematikou padania vlasov a porúch rastu vlasov máme najdlhšie a najbohatšie expertné skúsenosti.

Chcete vyriešiť problém s padaním vlasov alebo rastom vlasov?

Nadmerné padanie vlasov – môže zaň dnešná rýchla doba, stres, diéty, rôzne choroby i genetické predispozície. Chcete zabrániť rednutiu vlasov alebo vám prekážajú vaše jemné vlasy či zničené vlasy bez akéhokoľvek objemu? Chcete s určitosťou vedieť, či sa u vás nezačali prejavy androgénnej alopécie? Trápia vás mastné vlasy, svrbenie pokožky s nánosom lupín vo vlasoch? Nebaví vás nachádzať vlasy všade vôkol seba? Jediné, čomu sa naozaj chcete vyhnúť je plešina na hlave?

Ak ste sa rozhodli odhaliť príčinu nadmerného vypadávania vlasov a problémov s vlasovou pokožkou a radi by ste poznali váš skutočný stav a kvalitu vlasov, objednajte sa do NU’CLINIC na trichologické vyšetrenie vlasov. Vyšetrením dokážeme presne analyzovať stav vašich vlasov a vlasovej pokožky. Rýchlou a presnou diagnostikou tak docielite nastavenie kvalitnej liečby pre rast zdravých a hustých vlasov.

Na základe výsledku trichologického vyšetrenia a našich dlhoročných skúseností vám v NU’CLINIC nastavíme účinnú liečbu k opätovnému získaniu zdravých a krásnych vlasov.Informácie o zákroku

+ Čo všetko stanoví TrichoLab®?

Ešte pred pár rokmi sme kvalitu vlasov vyšetrovali ich vytrhnutím a následným prezeraním pod klasickým mikroskopom. Takéto zastaralé metódy sú už minulosťou. V súčasnosti používame moderné, presné, digitálne diagnostické metódy Tricholab® a TrichoScale Pro®, ktoré nás informujú o tom, v akom pomere sa nachádzajú vlasy v androgén–závislej a androgén–nezávislej oblasti hlavy a ako rastú. Umožňujú detailnú analýzu hustoty vlasov, hrúbky a počtu vlasov, zmien hrúbky vlasov a vlasových folikulov, zisťujú prítomnosť nových podrastajúcich vlasov. Vyšetrenia dokonca zreteľne vizualizujú rôzne ochorenia vlasovej pokožky, napríklad seboreu, seboroickú dermatitídu, prípadne iné zápalové a jazviace zmeny, ktoré súvisia s vypadávaním vlasov, s poruchami ich rastu, či so zmenami vlasovej pokožky.

Výhodou oboch vyšetrovacích metód je neinvazívnosť, jednoduché a bezbolestné vyšetrenie, veľmi presná analýza. Navyše sú všetky získané dáta uchovávané v digitálnej podobe. To umožňuje sledovanie zmien stavu vlasov a vlasovej pokožky v čase a vyhodnocovanie efektívnosti doporučenej liečby. Nespornou výhodou samotného vyšetrenia TrichoLab® je aj spolupráca našej kliniky na vyhodnotení zaslaných snímok a parametrov špičkovými svetovými trichológmi. Spolu s našimi pozorovaniami, doplnenými o výsledky krvných testov a orgánových vyšetrení, dokážeme vytvoriť presný obraz a stanoviť individuálnu a účinnú liečbu.

+ TrichoLab® - vlasový expert, posvieti si na každý váš vlas

Komplexné trichologické vyšetrenie sa opiera o detailnú anamnézu zdravotného stavu pacienta. Po nej nasleduje trichoskopické vyšetrenie vlasov, ktoré realizujeme pomocou najnovšieho digitálneho videodermatoskopu FotoFinder®.

Prvý krok je nasnímanie prehľadových snímok vlasatej časti hlavy a mikrosnímok vlasového stvolu digitálnou kamerou Medicam 1000. Konkrétne fotografie sú zosnímané z temena, spánkov a záhlavia pacienta. Snímky odosielame na analýzu do medzinárodného trichoskopického laboratória, kde sú diagnosticky spracované a vyhodnotené. Na základe výsledkov je pacientovi individuálne navrhnutá detailná liečba na zastavenie padania vlasov. TrichoLab® vyšetrenie je zároveň vynikajúcim ukazovateľom progresu liečby padania vlasov. Dokáže merateľne porovnať úspešnosť nastaveného liečebného programu.

Trichologické vyšetrenie vrátane rozboru zdravotného stavu pacienta a prístrojového vyšetrenia TrichoLab® trvá približne 1 – 1,5 hodiny. „Péenka“ pri tomto vyšetrení nie je potrebná. Po vyšetrení sa môžete vrátiť k bežným činnostiam. Pri vyšetrení TrichoLab® nie je potrebné vyšetrovanú vzorku vlasov vytrhávať ani skracovať strihaním. Pacienti so šedivými vlasmi by si mali vlasy približne dva týždne pred vyšetrením zafarbiť. A to z dôvodu kvalitného nasnímania všetkých vyrastajúcich vlasov.

+ TrichoScale Pro® - odhalí ako vaše vlasy rastú

Vyšetrenie TrichoLab® je možné doplniť o ďalšie podrobné vyšetrenie TrichoScale Pro®.

TrichoScale Pro® monitoruje nielen stav, ale aj aktivitu rastu vlasov. Týmto moderným digitálnym fototrichogramom dokážeme, okrem iného, veľmi presne odlíšiť androgénnu alopéciu od iných typov alopécií. Pred samotným vyšetrením na malej kruhovej ploche o priemere 12 mm skrátime snímanú vzorku vlasov na 1 mm a digitálnou kamerou urobíme snímky. Po 48 hodinách nasnímame druhú sadu snímok z rovnakej vyšetrovanej oblasti. Pomocou špeciálneho softvéru detailne vyhodnotíme jednotlivé údaje o vlasoch a ich rastovej aktivite.

+ Pre koho je vhodné trichologické vyšetrenie?

Trichologické vyšetrenie je vhodné pre všetkých, ktorých trápia problémy s vlasmi:

 • nadmerné padanie vlasov
 • riedke a jemné vlasy
 • androgénna alopécia
 • zvýšená lámavosť vlasov
 • poruchy rastu vlasov
 • pálenie a svrbenie vlasovej pokožky
 • tvorba lupín
 • iné zmeny stavu vlasovej pokožky alebo samotných vlasov
+ Zárukou úspechu je i správne určená, účinná a kvalitná liečba

Ako zastaviť padanie vlasov? Na internete nájdete mnoho „zaručených“ receptov, ktoré majú stopnúť extrémne vypadávanie vlasov. V ponuke rôznych obchodov nájdete vitamíny na podporu rastu vlasov, séra a šampóny na rast nových vlasov, balzamy proti vypadávaniu vlasov, rôznu výživu vlasov a mnohé ďalšie elixíry, ktoré sa majú postarať o to, aby vaše vlasy prestali padať. Ponúka sa však otázka – ako vám môžu pomôcť, keď presnú príčinu vypadávania vašich vlasov nepoznajú?

Jediné správne riešenie je odborné, kvalitné a včasné vyšetrenie vlasov. Vyšetrením zistíte konkrétne a veľmi presné – parametrické hodnoty stavu vašich vlasov. Práve ono vám povie, v akom stave sa vaše vlasy nachádzajú, aké sú vaše možnosti liečby a aj aká je prognóza odstránenia problému. Vyšetreniami TrichoLab® a TrichoScale Pro® presne zmapujeme a vyhodnotíme vašu situáciu. A vy budete vedieť, ako na tom, s problémami vašich vlasov, v skutočnosti ste.

Na základe zistených hodnôt pripravíme pre každého individuálny liečebný protokol, ktorý zahŕňa našu ambulantnú terapiu kombinovanú s domácou liečbou. V našom portfóliu ponúkame laserovú liečbu vlasov a široké portfólio injekčných mezoterapeutických roztokov.

+ Prečo sa objednať na trichologické vyšetrenie do NU'CLINIC?
 • Máme najdlhšie a najrozsiahlejšie praktické skúsenosti v odbornej diagnostike a liečbe ochorení vlasov
 • Metódu modernej trichoskopickej diagnostiky TrichoLab® a TrichoScale Pro® sme na Slovensko a do Českej Republiky priniesli ako prví. Máme s ňou prirodzene najdlhšie a najbohatšie skúsenosti
 • Získate veľmi podrobný diagnostický obraz o stave vašich vlasov, ktorý obsahuje aj grafický report z medzinárodného laboratória
 • Uchovávame digitálne údaje v zašifrovanej forme na sledovania ďalšieho vývoja
 • Dôsledne sledujeme svetové trendy v diagnostike a liečbe vlasov, preto vám v portfóliu našich služieb ponúkneme najnovšie technológie a postupy z oblasti trichológie medzi prvými
 • Odborne a profesionálne vám nastavíme individuálnu liečbu vypadávania vlasov
 • Trichologické vyšetrenia a liečbu vlasov u nás absolvovali stovky spokojných klientov
+ Najčastejšie otázky k vyšetreniu Tricholab

Ako dlho trvá konzultácia a vyšetrenie Tricholab?
Konzultácia – vstupná anamnéza pred vyšetrením trvá približne 30-45 minút
Prístrojové vyšetrenie TrichoLab trvá približne 15-20 minút.

Koľko stojí konzultácia a koľko stojí konzultácia aj s prístrojovým vyšetrením?
Cena za konzultáciu (vstupnú anamnézu) je 60 EUR.
Konzultácia spolu s prístrojovým vyšetrením TrichoLab stojí 120 EUR.
Konzultácia spolu s dvoma prístrojovými vyšetreniami TrichoLab aj TrichoscalePro stojí 190 EUR.

Je potrebné mať pred vyšetrením TrichoLabom umyté vlasy?
Nie, ideálne je prísť na vyšetrenie s 2-3 dni neumývanými vlasmi. V deň vyšetrenia je vhodné si vlasy ani nečesať.

Je potrebné k trichologickému vyšetreniu priniesť aj výsledky z iných vyšetrení?
Áno. K čo najpresnejšej diagnostike je vhodné na vstupné trichologické vyšetrenie priniesť od obvodného lekára:

 • výsledky krvných vyšetrení
 • výsledky hormonálneho rozboru

Pokiaľ ich pacient so sebou neprinesie, na základe výsledku trichologického vyšetrenia, doporučíme konkrétne odbery realizovať, a to cestou obvodného lekára alebo priamo v našej ambulancii.

+ Cena zákroku
Trichologické vyšetrenie vlasov - TrichoLab®
Trichologické vyšetrenie/konzultácia do 30 min. 60 €
Trichologické vyšetrenie + TrichoLab® 120 €
Trichologické vyšetrenie + TrichoLab® + Trichoscale Pro© 190 €
Samostatný TrichoLab® 80 €
Samostatný Trichoscale Pro© 80 €