IncontiLase® – liečba stresovej inkontinencie moču

Pomôžeme Vám v chúlostivom probléme, akým je stresová inkontinencia. Efektívna, bezpečná a komfortná liečba pre zmiernenie symptómov u pacientiek s miernou a strednou formou inkontinencie: 70% úplne bez obtiaží po 120 dňoch a 94% pacientiek referovalo zlepšenie stavu

Výsledky ošetrenia sú individuálne a môžu sa líšiť od osoby k osobe

Informácie o zákroku

+ Výhody ošetrenia
 • Bezbolestnosť – neinvazívne, jemné, šetrné ošetrenie
 • Neablatívne – nespôsobuje poškodenie povrchovej vrstvy sliznice, ošetrenie bez krvácania
 • Ambulantné – ošetrenie bez anestézie, bez hospitalizácie, bez potreby chirurgického zásahu a bez stehov
 • Rýchla rekonvalescencia – pacientka sa okamžite po ošetrení môže plne začleniť do bežného života, žiadna práceneschopnosť, bez potreby užívania analgetík a antibiotík
 • Vysoká spokojnosť pacientiek – jednoduché a bezpečné ošetrenie s vysokou úspešnosťou
 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Rejuvenizácia – omladenie pošvy
 • Zlepšenie zvlhčovania pošvy pri pohlavnom styku
 • Zvýšenie úrovne lokálnej imunity v pošve s nižším počtom vaginálnych infekcií
+ Čo je stresová inkontinencia

Stresová inkontinencia je neželaný a nekontrolovaný únik moču počas fyzickej námahy. Vyskytuje sa pri akomkoľvek pohybe, smiechu, kašli, kýchaní, zdvíhaní ťažkých vecí, skákaní, behu, chôdzi po schodoch a podobne.
Stresová inkontinencia je spôsobená oslabením svalstva panvového dna. Na funkčnosť svalov má vplyv vek, počet vaginálnych pôrodov, nadváha, fajčenie, úrazy, hormonálne zmeny, hysterektómia, operácie v oblasti malej panvy alebo ožarovanie. Počas života ženy ovplyvňujú funkčnosť svalového tonusu močového systému, maternice a svalstva panvového dna aj hormonálne zmeny a fyzická aktivita.
Znížená funkčnosť svalových zvieračov močového mechúra, močovodu, maternice a panvového dna vedie k poruchám vyprázdňovania mechúra a k nechcenému úniku moču. Dobrá uzáverová funkcia močovej rúry závisí aj od kvality epitelu močovej rúry a množstva kolagénu v jej okolí, od cievneho zásobenia a sily svaloviny.
Príznakmi stresovej inkontinencie trpí na Slovensku niekoľko stotisíc žien. Prvé príznaky stresovej inkontinencie sa často objavujú už po 45. roku života, v niektorých prípadoch aj skôr. Pokiaľ sa nezačnú riešiť včas, môžu prerásť do závažnejšej formy – do trvalého a nekontrolovaného úniku moču aj v kľudovej polohe. Neželaný únik moču tak negatívne obmedzuje ženu v jej športových aktivitách, v spoločenskom aj intímnom živote.

+ Ošetrenie IncontiLase®

Ošetrenie Fotona IncontiLase® pomáha úplne odstrániť alebo zmierniť príznaky stresovej prípadne zmiešanej inkontinencie. Ošetrenie je založené na termickom účinku.
Aplikáciou laseru v ošetrovanej oblasti dochádza k zahriatiu hlbokých vrstiev sliznice a takmer okamžitému skráteniu (zmršteniu) kolagénových vlákien o jednu tretinu. Podstatou ošetrenia je stiahnutie vaginálnej sliznice, stimulácia novotvorby kolagénu a stimulácia ciev vo väzive závesného aparátu močovej rúry pôsobením fototermických lúčov lasera. Ošetrenie zabezpečí obnovenie podpory močovej rúry, obnovenie pôvodnej funkcie a ústup inkontinencie.
Jedná sa o maximálne bezpečnú a veľmi efektívnu terapiu, nakoľko ošetrenie IncontiLase® je neablatívne, teda nespôsobuje poškodenie a odlúpenie povrchovej vrstvy sliznice. Táto skutočnosť odlišuje ošetrenie IncontiLase® od podobných ošetrení, pri ktorých sa využívajú iné bežné typy laserov.
Liečba stresovej inkontinencie moču je mnohokrát nielen zákrokom, ktorý prináša ženám sebavedomie, ale predovšetkým úľavu zo zdravotného hľadiska.

+ Certifikovaná technológia

Laserový prístroj Fotona SP Dynamis, ktorý používame pri ošetrení IncontiLase®, je prvý a jediný patentovaný prístroj na svete certifikovaný pre liečbu inkontinencie laserom. Certifikát bol udelený organizáciou FDA. IncontiLase® je certifikovaná metóda na liečbu stresovej inkontinencie pomocou erbiového lasera.

+ Priebeh ošetrenia

Laserovú liečbu úniku moču vykonávame ambulantne. Ošetrenie je nebolestivé a vhodné aj pre pacientky, ktoré z rôznych dôvodov nemôžu alebo nechcú podstúpiť operačnú liečbu. Pacientka pociťuje počas ošetrenia iba jemné teplo. Nie je potrebná žiadna špeciálna príprava pred ošetrením a nie sú potrebné ani špeciálne pozákrokové opatrenia. Pacientka sa môže po ošetrení okamžite vrátiť k bežným každodenným aktivitám.

Ošetrenie laserom trvá približne 20-30 minút a nevyžaduje anestézu.

Ošetrujúci lekár-gynekológ zavedie do vagíny pošvové sklenené spekulum a následne laserovou sondou (jej postupným posúvaním a rotáciou) ošetruje okolie močovej rúry a prednú pošvovú stenu.

sclear-speculum

Emitovaná laserová energia tepelne pôsobí na hlboké vrstvy sliznice a svaly v ošetrovanej oblasti. Vzniknutým teplom sa zlepšuje prekrvenie slizníc a dochádza k okamžitému skráteniu existujúcich kolagénových vlákien (remodelácia kolagénu). Zároveň sa aktivuje tvorba nových kolagénových vlákien v oblasti prednej steny pošvy, pošvového vchodu a ústia močovej trubice. To vedie k lepšej podpore močového mechúra a zmene uhla močovej rúry, k zlepšeniu pružnosti a elasticity tkaniva pošvy a okolitých svalov. Výsledkom je odstránenie alebo zmiernenie inkontinencie.

6-1-incontilase-liecba-stresovej-inkontinencie-mocu

+ Odporúčaný počet ošetrení

Zvyčajne sa odporúčajú dve až tri sedenia s odstupom 4-6 týždňov.

+ Úspešnosť liečby

Ošetrenie Fotona IncontiLase® úplne odstraňuje prípadne zmierňuje neželaný únik moču a vylepšuje správnu funkciu močovej rúry.

Dostupné klinické štúdie potvrdili 97% úspešnosť liečby ľahkej inkontinencie a až 89% úspešnosť liečby stredne ťažkej formy už po prvom ošetrení.

+ Kto Vás bude ošetrovať

Ošetrenie vykonáva skúsený lekár – gynekológ s dlhoročnou diagnostickou a operačnou praxou v oblasti gynekológie a inkontinenčnej medicíny, ktorý je schopný zvládnuť aj náročnejšie stavy a formy inkontinencie moču.

+ Ošetrenie JE VHODNÉ pre:
 • ženy, ktoré trpia miernou až stredne závažnou formou stresovej inkontinencie
 • ženy, ktorým neželaný únik moču znepríjemňuje život
 • ženy, u ktorých neúčinkuje liečba formou posiľňovania svalstva panvového dna
 • ženy, ktoré nechcú podstupovať chirurgický zákrok
+ Ošetrenie NIE JE VHODNÉ pre:
 • pre ženy, ktoré trpia ťažkou formou inkontinencie, u ktorých je potrebný chirurgický zákrok
 • pre ženy s bakteriálnym, vírusovým alebo mykotickým zápalovým ochorením
 • pre ženy s krvácaním nejasnej príčiny v oblasti ženských pohlavných orgánov
 • pre ženy s onkologickým ochorením
+ Čo na to odborníci

MUDr. Zoltán Jány, gynekológ:
„Poviem len, že teplo lieči. Ošetrenie je prakticky bezbolestné, relatívne rýchle, bezpečné a bez nepríjemného časového zaťaženia klientky,“ opisuje svoje skúsenosti s laserovým ošetrením pošvy gynekológ MUDr. Zoltán Jány. „Celé ošetrenie je ambulantné, trvá asi tridsať minút a nie je nutná žiadna anestézia, pretože je bezbolestné. Do vagíny zavedieme pošvové sklenené zrkadlo s laserovou sondou. Jej postupným posúvaním ošetrujeme celý pošvový kanál vrátane ústia vagíny.“
„Zvýšenie libida je prakticky samozrejmosť, ak sa žena zbaví stresu z úniku moču. Má zo svojich intímnych partií nový dobrý pocit, čo sa musí prejaviť aj v milostnom živote,“
Ťažko sa verí tomu, že takáto zásadná zmena v intímnom a celkovom živote ženy sa dá dosiahnuť za pol hodinu a bez bolesti. Naozaj nič nebolí? „Pri zákroku vzniká teplo, ktoré nespôsobuje bolesť, ale pacientky ho môžu cítiť. Podľa mojich skúseností, čím je pacientka mladšia, tým ho prežíva intenzívnejšie. Sú však aj ženy, ktoré pri takomto zákroku nepociťujú nič,“ zdôrazňuje gynekológ.

MUDr. Jana Chudíková, dermatovenerológ: 
„Som si istá, že ženy, ktoré trpeli únikom moču, svrbením, pálením či suchosťou pošvy, a aj ženy, ktoré si znovu vychutnávajú milostný život, pri ktorom sú schopné cítiť partnera aj on ich, sa pre tento bezbolestný, bezpečný, rýchly a efektívny zákrok rozhodnú znova. Keď ho raz vyskúšajú, zistia, ako zásadne im zmenil život. Sama som žena a preto sa dvojnásobne teším, že lekárska veda a technológie postúpili natoľko, že sa dajú intímne ženské problémy riešiť takto elegantne,“ uzatvára MUDr. Jana Chudíková.

+ Čo je potrebné priniesť na prvé sedenie

Pred samotným ošetrením Fotona IncontiLase® je potrebné podstúpiť kultivačné vyšetrenie z pošvy. Dôležitá je cytológia, onkocytológia, teda ster z krčka maternice, aby sa vylúčilo akékoľvek iné ochorenie. V prípade, že z výsledkov cytológie bude zrejmý nejaký pozitívny nález, ošetrenie IncontiLase® sa neodporúča.
Na prvé sedenie je potrebné, aby si pacientka priniesla:

 • Výsledok cytologického vyšetrenia
  Výsledky cytologického vyšetrenia môžu byť najviac 6 mesiacov staré; v prípade, že pacientka prekonala silnejšie zápalové ochorenie, prípadne mala krvácanie v priebehu posledného pol roka, potom by výsledky cytologického vyšetrenia mali byť najviac 1 mesiac staré.
 • Výsledky kultivácie z vagíny
  najviac 1 mesiac staré
+ Ďalšie intímne ošetrenia

V oblasti intímnej laserovej medicíny sa v NU’CLINIC špecializujeme na :

 • liečbu stresovej inkontinencie – IncontiLase®
 • omladenie vagíny – RenovaLase®
 • laserové zúženie vagíny – (IntimaLase®)
 • laserové odstránenie prolapsov

Naša klinika bola prvou klinikou na Slovensku, ktorá zaradila jedinečný laser na liečbu intímnych ošetrení do portfólia svojich prístrojov. Klinika bola zároveň prvou a jedinou klinikou, ktorá začala ponúkať svojim klientkám liečbu stresovej inkontinencie laserom na Slovensku.

+ Cena zákroku
IncontiLase® – liečba stresovej inkontinencie moču
prvé ošetrenie 400 €
druhé ošetrenie 250 €