RenovaLase® – liečba vaginálnej atrofie

Pre zdravé fungovanie pohlavných orgánov ženy je dôležitá dostatočná hladina estrogénov. V menopauze dochádza k ich prirodzenému poklesu, čo sa prejaví, okrem iných zmien, aj na kvalite pošvovej sliznice. V období pred menopauzou je pošvová sliznica zložená z 20-30 vrstiev buniek, je dostatočne prekrvená a zvlhčovaná. V menopauze sa jej hrúbka stenčuje len na niekoľko vrstiev, znižuje sa množstvo zvlhčujúcich a kyslé pH navodzujúcich látok a tým vaginálna sliznica stráca svoju mechanickú a biologickú ochrannú funkciu. Stenčenie sliznice pošvy spôsobuje jej suchosť, pálenie a svrbenie a znižuje jej odolnosť pri pohlavnom styku. Donedávna sa tieto príznaky liečili iba hormonálnymi prípravkami. V súčasnosti ich vieme rýchlo a efektívne odstrániť modernou erbiovou laserovou technológiou značky Fotona.

Výsledky ošetrenia sú individuálne a môžu sa líšiť od osoby k osobe

Informácie o zákroku

+ Výhody ošetrenia RenovaLase®
 • RenovaLase® – prvé ošetrenie postmenopauzálnych zmien vaginálnej sliznice Er: Yag laserovou technológiou
 • Jemné a šetrné ošetrenie, bez rizika poškodenia vaginálnej sliznice
 • Komfortné ambulantné ošetrenie s rýchlou rekonvalescenciou, bez potreby hospitalizácie
 • Účinná a bezbolestná biostimulácia pošvovej sliznice, bez nutnosti použitia hormonálnej liečby
+ Pre koho je ošetrenie RenovaLase vhodné?

intima1

 • Pre ženy, ktoré trpia nepríjemnými príznakmi suchosti, pálením a svrbením pošvovej sliznice v kľude
 • Pre ženy, ktoré trpia bolestivými pocitmi pri pohlavnom styku
 • Pre ženy, po gynekologických operáciách navodzujúcich príznaky menopauzy
 • Pre ženy, ktoré odmietajú hormonálnu liečbu v menopauze
+ U koho nie je vhodné ošetrenie RenovaLase vykonávať?
 • U žien s onkologickým ochorením
 • U žien s bakteriálnym, vírusovým alebo mykotickým zápalom
 • U žien s krvácaním nejasného pôvodu
+ Aký je priebeh ošetrenia?

Ošetrením RenovaLase® tepelne pôsobíme emitovanou laserovou energiou na hlboké vrstvy vaginálnej sliznice a na svaly panvového dna. Vzniknuté teplo naštartuje uvoľňovanie špeciálnych proteínov navodzujúcich biochemické procesy v ošetrovanej oblasti, výsledkom ktorých je stimulácia produkcie medzibunkovej hmoty, podpora tvorby nových ciev a slizničného epitelu. Týmito pochodmi sa zlepší kvalita a funkčnosť pošvovej sliznice.

renovalase_picture_15

Okrem iného laserom pôsobíme aj na existujúce kolagénové vlákna v ošetrovanej lokalite, ktoré sa teplom okamžite skracujú o tretinu zo svojej pôvodnej dĺžky a v priebehu nasledujúcich 2-4 týždňov sa súčasne aktivuje tvorba nového kolagénu. Výsledkom je zlepšenie pružnosti a elasticity tkaniva pošvového kanála a okolitých svalov. Zákrok je ambulantný a trvá cca 30 minút. Do vagíny zavedieme pošvové sklenené zrkadlo s laserovou sondou a jej postupným posúvaním ošetrujeme celý pošvový kanál vrátane ústia vagíny.

sclear-speculum   sclear-svetla

Ošetrenie je bezbolestné, pacientka pociťuje len jemné teplo. Po ošetrení nie sú potrebné žiadne špeciálne pozákrokové opatrenia. Pacientka môže okamžite vykonávať bežné denné aktivity. K zabezpečeniu dostatočného revitalizujúceho účinku je vhodné zákrok opakovať po 4 týždňoch.

+ Cena zákroku
RenovaLase® – liečba vaginálnej atrofie
prvé ošetrenie 400 €
druhé ošetrenie 250 €